پیام کارگران سندیکای نیشکر هفت تپه به کنگره جهانی آی یو اف

پیام به کنگره جهانی آی یو اف(فدراسيون اتحاديه های کارگری بخشهای صنايع کشاورزی، مواد غذايی، هتلداری، رستوران، توزيع مواد غذايی وتنباکو )org-z1460918916017344a56705b54d52dec06f2e06c325d9a37fd0

از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه – ایران
۵ شهریور ۱۳۹۶، برابر با ۲۷ اگوست ۲۰۱۷

دوستان و همکاران عزیز،
درودهای گرم و پیام همبستگی ما به مناسبت ۲۷ مین کنگره جهانی آی یو اف، از تاریخ ۲۹ اگوست تا ۱ سپتامبر ۲۰۱۷ در شهر ژنو، را بپذیزید. کنگره بسیار موفقی را برای پیشبرد منفعت کارگران و تشکلات کارگری در سراسر جهان آرزومندیم. می دانیم که باید در کنار هم ایستاده تا حملات کارفرمایان، شرکت های سرمایه داری و دولتها به حقوق و دستاوردهای کارگران را به عقب برانیم.
متاسفانه ما به عنوان یک تشکل عضو آی یو اف نمی توانیم در این گردهم آیی مهم با شما باشیم. همانطور که بسیاری از شما ممکن است مطلع باشید، به دلیل محدودیتهای زیادی که به ما تحمیل شده است از جمله جو امنیتی بالا در کشور، ما نمی توانیم به عنوان نمایندگان سندیکا آزادانه فعالیت و یا سفر داشته باشیم. از زمان راه اندازی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، اعضای هیئت مدیره و فعالین سندیکا و بسیاری از کارگران هفت تپه هدف آزار و اذیت و پیگردهای قانونی قرار گرفته اند. در هفته های اخیر شاهد اقدامات سرکوبگرانه علیه ده ها تن از کارگران نیشکر هفت تپه و تشدید فشار بر سندیکا بوده ایم. از جمله بیش از ۶۰ نفر کارگر نیشکر هفت تپه در روزهای اخیر به دلیل شرکت در اعتصاب و همچنین به اتهام “تحریک کارگران” دادگاهی شده اند. همچنین، شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب اندیمشک، در تاریخ ۲۴ اگوست ۲۰۱۷ طی ابلاغیه ای به آقای علی نجاتی، عضو هیات مدیره سندیکا، از او خواسته است که در ظرف ۵ روز خود را برای اجرای حکم زندان معرفی کند در غیراینصورت بازداشت خواهد شد. علی نجاتی با اتهامات واهی به ۶ ماه حبس محکوم شده است ودر گذشته نیز بارها دستگیر و زندانی شده بود، و این حکم علی رغم بیماری قلبی ایشان و تجویز پزشکان مبنی بر عدم حضور در محیط های استرس زا صادر شده است.
طبق گزارش های رسیده، ده ها تن دیگر از کارگران نیشکر ممکن است به زودی به دلیل شرکت در اعتصابات اخیر دادگاهی شوند. همچنین اعضای دیگری از هیئت مدیره سندیکا به دادگاه احظار شده اند. این اعتصابات به دلیل پرداخت نشدن دستمزد و مزایای کارگران شاغل و بازنشستگان نیشکر هفت تپه و در اعتراض به روند خصوصی سازی شرکت به وقوع پیوستند. خصوصی سازی شرکت از جمله موجب شده است که کارگران امنیت شغلی خود را از دست بدهند، دستمزدهایشان با تاخیر پراخت شود و نیروهای انتظامی در محیط کار مستقر گردند. متاسفانه، در بخش های دیگر کارگری نیز شرایط مشابه ای حاکم است. سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نیز بطور دائم مورد اذیت و آزار قرار می گیرد. همینک، آقای رضا شهابی، عضو هیئت مدیره این سندیکا، از تاریخ ۹ اگوست ۲۰۱۷، در زندان رجایی شهر در اعتصاب غذا به سر می برد.
ما از نمایندگان منتخب در ۲۷ مین کنگره جهانی آی یو اف درخواست می کنیم که نقض مستمر حقوق کارگران در ایران و بازداشت و اذیت و آزار کارگران نیشکر هفت تپه را محکوم کنند. اقدامات فوری شما از جمله تصویب یک قطعنامه اضطراری در این کنگره بسیار یاری دهنده خواهد بود.
از همه شما بسیار سپاسگزاریم و برایتان آرزوی موفقیت و پیروزی داریم.
در همبستگی
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

آگهی‌ها

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.