علم الهدی قرارداد با توتال استعماریست، ۷۵ درصد ثروت ملی را مجانی به فرانسوی‌ها دا‌ده‌اند

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با انتقادامضای توتال گفت: می‌خواهند مردم را از یک حرکت استثماری و استعماری غرب غافل نگه‌ دارند.
به گزارش انتخاب، حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی عصر امروز در دیدار با مدیران رادیو و تلویزیون‌های اسلامی اظهار داشت: دو موضوع در حرکت‌های رسانه‌ای مورد توجه است، نخستین موضوع، توسعه رسالت رسول‌الله در همه ابعاد جهانی در میان انسان‌ها در همه زمان‌ها و مکان‌ها است؛ در این زمان که زمینه پذیرش آن در دنیا فراهم‌شده و ابزار این توسعه نیز با توسعه ارتباطات فراهم‌شده است، این رسالت متوجه ما هست.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: اهرم اصلی و ابزار ما در اجرای این رسالت، جریان رسانه‌ای در جهان اسلام است؛ جاده این مسیر هموار نیست و پر از سنگلاخ است؛ تأکید و اصرار بر انجام این رسالت، نیازمند ایستادگی و مقاومت جدی است.
علم الهدی افزود: نکته دوم، مقاومت در برابر امپراتوری رسانه‌ای است، شناخت این امپراتوری رسانه‌ای قبل از انجام هرگونه اقدام، مهم‌ترین نکته به شمار می‌رود؛ آنچه برای ما قابل‌توجه است، امکانات اجتماعی و نفوذی دنیای استکبار در اندیشه‌ها و آمادگی اندیشه‌ها برای پذیرش آنچه در امپراتوری رسانه‌ای انجام می‌شود، هست.
وی بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی و مردم به‌عنوان صف مقدم جبهه با این حرکت‌های شیطان دشمن روبه‌رو و مقابل است؛ جامعه هدف دشمن در آمادگی پذیرش تلقینات رسانه‌ای آنان در درجه اول، کشور و مردم ما هستند.
امام جمعه مشهد مقدس افزود: امپراتوری رسانه‌ای مسئله را از طریق بعضی جریان‌ها در داخل جامعه ما و نفوذ اجتماعی جامعه ما پیش می‌برند.
علم‌الهدی با اشاره به اینکه امپراتوری رسانه‌ای برای اجرای مقاصد خود در عرصه‌های سیاسی، دو کار انجام می‌دهد خاطرنشان کرد: مسیر آماده‌سازی جریان‌های اجتماعی برای پیشبرد اهداف استکباری و پیشگیری از بیدارسازی‌ها و توجه مردمی به سلسله مسائل پشت پرده این دو هدف است.
وی تصریح کرد: گاهی مطلبی کاملاً بی‌ارزش و کوچک را در شکل حاشیه‌سازی برای جلوگیری از توجه مردم به موضوعات مهم‌تر مطرح می‌کنند، مسئله کوچکی را نسبت به بنده مطرح و عکس سنگ‌قبر همسر مرا در رسانه‌ها منتشر کردند؛ گفتند اسم زوجه من عمداً روی سنگ‌قبر نوشته‌نشده و این نشان یک تحجر از بنده هست که اجازه ندادم اسم همسرم را روی سنگ‌قبرش بنویسند!.
علم الهدی با اشاره به اینکه کوچک‌تر از این مسئله در مورد جهان اسلام، جامعه اسلامی و جامعه ایرانی مسئله‌ای نیست بیان کرد: از این حرکت سازمان‌یافته جمع کثیری از رسانه‌های یک جریان متعجب شدیم.
وی تصریح کرد: متوجه شدیم قرارداد ایران با توتال فرانسه منعقدشده و پشت پرده قرارداد، واگذاری 75 درصد این قرارداد به شرکت فرانسوی است، آیا مسئله فناوری استخراج نفت و گاز مهم‌تر از فناوری هسته است؟ برای فناوری هسته‌ایمان، این‌همه سرمایه‌گذاری نکردیم که 75 درصد ثروت ملی را مجانی به دیگری بدهیم.
علم الهدی با اشاره به اینکه این در تاریخ کشور ثبت خواهد شد که خواستند مردم از یک حرکت استثماری و استعماری غرب غافل نگه‌ دارند گفت: باید شگردهای دشمن را بشناسیم و در مقابل شگردهای رسانه‌ای امپراتوری رسانه‌ای عمل کنیم و شما در صف اول مقابله با این جریان رسانه‌ای قرار دارید.

216954.jpgدفاع ولایتی از قرارداد ایران و توتال در میان مخالفت اصولگرایان

ایرنا – علی اکبر ولایتی بعدازظهر امروز دوشنبه پس از دیدار «کریستن ماسه» دبیرکل وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در رابطه با برگزاری نشست سالانه گروهک تروریستی منافقین در پاریس نیز گفت: آنچه که مورد تایید جمهوری اسلامی ایران است توسعه روابط با فرانسه در حوزه های سیاسی، اقتصادی و بین المللی است، مواردی که در این جلسه دبیرکل وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه برآن تاکید کرد و ما هم بر آن تاکید داریم. رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اقدامات خصمانه ای که در پاریس صورت گرفت، مورد مخالفت ماست و طبیعتا میزبانی از تروریست ها یا کسانی که سابقه تروریستی مثل منافقین دارند، به نفع صلح منطقه ای و بین المللی نخواهد بود.

ولایتی با اشاره به حمایتی که از داعش توسط برخی از کشورهای غربی شد، تصریح کرد: آثار سوء این حمایت از داعش دامن خود آنها را گرفت و بدون تردید ما در چارچوب موازین اصولی خودمان با کشورها رابطه داریم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: البته ظرف مدت گذشته مبادلات ایران با فرانسه 400 درصد افزایش یافته یعنی 4 برابر شده و به خصوص اقدام اخیر بین وزارت نفت و شرکت توتال نقش بسیار مهمی را در توسعه روابط ایران و فرانسه ایفا می کند.

وی با اشاره به نزدیکی مواضع دو کشور در بسیاری از مسائل منطقه ای نسبت به دیگر کشورهای غربی، اظهار داشت: در صحبت هایی که با «کریستن ماسه» داشته ام تاکید کردم ما از تمامیت ارضی سوریه، عراق، لبنان و یمن و کل کشورهای منطقه حمایت می کنیم.

ولایتی با اینکه در داخل عراق بخشی خواهان جدایی و استقلال هستند تاکید کرد: قطعا جمهوری اسلامی ایران با این تجزیه طلبی ها مخالف است و حتما از تمامیت ارضی و حکومت مقتدر مرکزی حمایت می کند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دبیرکل وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه هم تاکید بر این داشت که این کشور هم از تمامیت ارضی کشورهای منطقه حمایت می کند.

ولایتی خاطرنشان کرد: این موارد نقاط مشترک ما با فرانسه است و این کشور اگر از سیاست های خلق الساعه ترامپ تبعیت نکند، قطعا به نفع مردم و آینده فرانسه است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت: استنباط ما این است که آنها به سمتی می روند که باز هم مستقل تر از امریکایی ها باشند و این نوع حرکات هم در فرانسه تکرار نشود,

آگهی‌ها

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.