شاهزاده رضا پهلوی : به یاد پدر عزیزم – روحش شاد و یادش گرامی باد

photo_2017-07-27_17-02-43هم‌میهنانم،

سی‌وهفت سال پیش پدرم در حالی چشم از جهان فرو بست که در دوران جوانی‌اش، میهنی اشغال‌شده توسط خارجیان را به دست گرفت و با تلاشی خستگی‌ناپذیر، آن را در راستای اصلاحات بنیادین پدربزرگم، در مقیاسی باورناپذیر از توسعه اقتصادی و فرهنگی به پیش راند. او اما لحظات پایانی زندگی‌اش را با اندوهی جان‌فرسا از دوری وطن و اشغال میهنش، این بار به دست فرقه‌ای تبه‌کار با رهبری دروغ‌گو و ظالم به پایان برد.

چند دهه به درازا کشید تا ایدئولوژی و آرمان‌های پوچ انقلابی به ویژه برای نسل جوان رنگ ببازد و دریابند که ایرانِ آن زمان، اتفاقا با مدیریتی آگاه و خردمند، و خدمت‌گزارانی لایق، دانا، توانمند و ایران‌دوست، در مسیری که شایسته مردمانی سرفراز است قرار داشت.

این سال‌های عبرت‌آموز به ما نشان داد که استقلال ایران نه تنها مستلزم دشمنی با پیشرفت سایر ملل مترقی جهان نیست بلکه باید از آنها آموخت. چنان‌که آن پادشاهی، با همه بحران‌هایی که پشت سر گذاشت، دوباره استقلال واقعی و نه «شعار بی‌محتوا»، صلح و آرامش منطقه‌ای و نه «فتنه‌گری»، و حفظ منافع ملی نه «تزلزل و دشمن‌طلبی» را برای ایران تحقق بخشید.

هم‌میهنانم،

من ایمان دارم که ما می‌توانیم در کنار هم از راه دستیابی به حکومتی دموکرات و سکولار که با جهانِ نو سر سازگاری داشته و باورمند به حقوق بشر و صلح بین‌المللی باشد، سرزمین‌مان را از بند حاکمیت فرقه تبه‌کار و مرتجع نجات دهیم و از این شرایط نگران‌کننده با سربلندی و افتخار عبور کنیم و ایران‌مان را در مسیر آزادی، حکومت قانون، ترقی و پیشرفت قرار دهیم. چنان‌که این آرزوی پدرم نیز بود.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

رضا پهلوی

آگهی‌ها

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.