حمايت خبري ايت الله بي بي سي و ناياك از مزدوران رژيم اخوندي

زنجیره‌ی غیرقابل انکار “سپاه”، “نایاک” و “بی.بی.سی فارسی”

تیتر ابتدایی این بود “پزشک ایرانی از آمریکا دیپورت شد.” حالا اما مشخص شده پزشک ایرانی بسیجی و عضو سپاه پاسداران بوده. بخش‌هایی از داستان کماکان گنگ است ولی چیزی که تا این‌جا به چشم هر ناظر بی‌طرفی می‌آید عیان شدن غیرقابل انکار زنجیره‌ی به هم متصل و سفت و سخت “سپاه”، “نایاک” و رسانه‌های فارسی زبان خارج کشور به خصوص “بی.بی.سی فارسی” است.

۱-سایت جم خبر را با تصویر یک ایرانی شیک و امروزی، کراوات زده و صورت تراشیده، منتشر می‌کند. بعد معلوم می‌شود این تصویر محسن داوودی متخصص ریه است و نه محسن دهنوی که سن کم‌تری دارد و قیافه‌اش یادآور تیپ شناخته شده‌ی بسیجی‌هاست.
۲- تریتا پارسی در توییت اولیه‌اش تصویر ویزای دهنوی را منتشر می‌کند. کمی بعد تصویر را برمی‌دارد، عکس دهنوی را مخدوش و دوباره پست‌اش را عمومی می‌کند. دلیل: معلوم نشدن هویت واقعی دهنوی و توانایی بازی کردن با نامعلوم بودن هویت‌اش.
۳. خبرنگار بی.بی.سی فارسی در توییتی دو نکته را پررنگ می‌کند. سه فرزند خردسال دهنوی و تخصص او در مبارزه با سرطان. دو موردی که بی‌شک هم‌دلی مخاطب را جلب می‌کند. خبرنگار بی.بی.سی ظاهرا به سهو اسم دهنوی را هم دهلوی می‌نویسد که شاید تلاشی‌ست برای مخدوش کردن اطلاعات و ایجاد شک و تردید در هویت واقعی دهنوی.
۴- حالا مشخص شده که دهنوی تخصصی درباره‌ی بیماری سرطان ندارد. به خانواده و فرزندان‌شان اجازه حضور در آمریکا داده می‌شود اما آن‌ها خودخواسته با دهنوی به ایران بازمی‌گردند. خبرنگار بی.بی.سی و رسانه‌اش کماکان علاقه‌ای به تکذیب و اصلاح ندارند. توجه کنید درباره‌ی بی.بی.سی صحبت می‌کنیم که ظاهرا حساسیت ویژه‌ای دارد که اخبارش منابع معتبری داشته باشند!
۵- فردی به نام شایان مدرس با خانواده‌ی دهنوی در ارتباط است و از سوی آن‌ها با عنوان وکیل با رسانه‌ها مصاحبه می‌کند. مشخص می‌شود کار فعلی شایان مدرس مشاور حقوقی نایاک است.
۶- حالا تمام ماجرا را تا این‌جا کنار هم بگذارید. سفر یک عضو سپاه به آمریکا، جلوگیری از حضور او، تبلیغات وسیع بی.بی.سی فارسی و اعضای نایاک روی توییتر و فیسبوک. به چه نتیجه‌ای می‌توان رسید؟
۷- وقتی صحبت از تحریم هوشمند سپاه شد، که بخشی کوچکی از آن می‌تواند جلوگیری از حضور اعضای آن در خاک آمریکا باشد، عده‌ای موضع‌گیری شدید علیه دولت آمریکا کردند و در ظاهر از مردم ایران دفاع کردند. بخشی از این موضع‌گیری‌ها را خبرنگاران بی.بی.سی فارسی، رادیو فردا و اعضای سازمان نایاک انجام می‌دادند.
۸- دیگر اعضای دولت آمریکا هم روی تفاوت مردم ایران و حکومت‌اش تاکید دارند اما هنوز و هم‌چنان از دید نایاک و بی.بی.سی فارسی و افراد هم‌سوی‌شان مردم ایران مساوی هستند با جمهوری اسلامی و سپاه. صحبت از جهل و ندانستن نیست. مشخصا پای منافع مشترک سپاه و نایاک و رسانه‌ها در میان است. منافعی که یک ریال‌اش به مردم ایران نمی‌رسد.

نقل از فیسبوک مانی جعفری
تیتر و انتخاب تصویر:‌فیسبوک روز
توضیح تصویر: بازگشت اجباری محسن دهنوی و خانواده‌اش به ایران.

آگهی‌ها

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.