تجمع اعتراضی اولیا و معلمان دانش‌آموزان تیزهوش و مدارس سمپاد مقابل مجلس

 تجمع اعتراضی اولیا و معلمان دانش‌آموزان تیزهوش و مدارس سمپاد مقابل مجلس

🔸🔹🔸صبح روزدوشنبه 30 بهمن،جمعی از اولیا و معلمان دانش‌آموزان تیزهوش و مدارس سمپاد در اعتراض به حذف این مدارس مقابل مجلس تجمع کردند.

نماینده معترضین به حذف مدارس سمپاد گفت: طبق مصوبه شورای‌‍ عالی آموزش و پرورش قرار شده آزمون‌های ورودی تیزهوشان و استعدادهای درخشان برای ورود به مدارس نمونه دولتی در مقطع ششم و هفتم حذف شود و در ادامه این برنامه آزمون ورودی هفتم هم برداشته شود و به طور کلی دوره اول متوسطه سمپاد که مقاطع هفتم، هشتم و نهم است، حذف و این مدارس تبدیل به مدارس دولتی شوند.

photo_2018-02-20_14-14-01

وی افزود: بچه ها از ماه‌ها پیش خود را برای آزمون سمپاد که قرار بود اردیبهشت ماه 97 برگزار شود، آماده می کنند اما اکنون در آستانه برگزاری آزمون، اعلام کردند برگزاری آزمون ورودی ششم به هفتم منتفی است.

نماینده معترضین با بیان اینکه قرار است به پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش طرح شهاب جایگزین روند فعلی شود، اظهار کرد: طرح شهاب طرحی است که هنوز جزئیات آن مشخص نیست و طبق گفته مسئولان آموزش و پرورش قرار است از مقطع چهارم اجرایی شود. در نتیجه دانش آموزان تیزهوشی که مقطع چهارم را گذرانده‌اند، شرایط نامعلومی پیدا کرده‌اند.

یکی دیگر از معترضان اظهار کرد: در مدارس عادی معلمی نداریم که پاسخگوی سوالات و نیازهای دانش آموزان تیزهوش باشد. بچه های عادی مثل گل های رز می مانند که نمی توانند در کنار سروهای بلند آفتاب بگیرند. باید اجازه دهیم گل های رز به طور جداگانه در جایگاه خود حفظ شوند و سروها در فضای مخصوص به خود قد بکشند. اگر سروها را در گلدان بگذاریم، نه رشد می کنند و نه اجازه می دهند گل های گلدان پرورش عادی خود را طی کنند.

معترض دیگری عنوان کرد: قرار نیست دیگر آزمونی برای ورود به مدارس سمپاد برگزار شود و از طریق طرح شهاب گزینش انجام شود که از چهار سال پیش که مطرح شد، به درستی اجرایی نشده است.
یکی از اولیا بیان داشت: می‌خواهند مدارس یا دولتی باشد یا غیرانتفاعی. اگر ما نتوانیم هزینه مدارس غیرانتفاعی را بدهیم، فرزندان تیزهوشمان محکوم به تحصیل در مدارس دولتی عادی می شوند.
یکی از معلمان حاضر در تجمع گفت: معیار برای طرح شهاب این است که معلم، دانش آموزان را با سلیقه خودش انتخاب کند که مسیری برای رشوه‌گیری و پارتی‌بازی را می‌گشاید. طرح شهاب اصلا کاربردی نیست و تاکنون نظارتی روی آن صورت نگرفته است.

گفتنی است، سمپاد مخفف سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان سازمانی است که بر امور تحصیلی دانش‌آموزان مستعد و با بهره هوشی بالا نظارت می‌کند. این موسسه میان دانش آموزان به مدارس تیزهوشان معروف است.
#تجمع_اعتراضی

 

آگهی‌ها

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.