تجمع اعتراضی اهالی دشت سقاوه بویراحمد نسبت به فاجعه محیط زیستی درمسیر مسئولان

روزپنج شنبه بیست وششم بهمن ماه،عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار با همراهی فرماندار بویراحمد، مدیرکل منابع طبیعی استان و جمع دیگری از مسوولان از کارخانه سیمان مارگون و محل احداث پتروشیمی بویراحمد بازدید کردند که در حین این بازدید مردم دشت سقاوه با حضور در مسیر مسوولان نسبت به احداث پتروشیمی در این منطقه اعتراض کردند.

photo_2018-02-16_17-34-58

اهالی دشت سقاوه با در دست داشتن پلاکاردهای نسبت به احداث پتروشیمی بویراحمد در این منطقه اعتراض کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،برخی از اهالی این روستا اظهار کردند: این طرح آلودگی‌های زیادی دارد و مواد که از این طرح تولید می‌شود اثرات زیادی روی موجودات زنده و انسان و شاغلین در این طرح خواهد گذاشت.

آنها بیان می‌کنند که با راه‌اندازی این طرح محیط زیست رو به نابود می‌گذارد و رود بشار به دلیل پمپاژ آب برای خوراک طرح پتروشیمی بویراحمد خشک و بی‌آب می‌شود.

یکی از اهالی دشت سقاوه گفت: از هر کارشناسی که سووال کنی در این باره خواهد گفت که این طرح به محیط زیست ضربات زیادی خواهد زد.او ادامه داد: چرا تا کنون مسوولان از معایب، خطرات و مزایای این طرح سخن نمی‌گویند و تنها بر روی هزار نفر اشتغالزایی تمرکز می‌کنند.

یکی دیگر از اهالی دشت سقاوه با بیان اینکه دشت سقاوه استعداد فراوانی در بوم‌گری و اکوتوریسم دارد، بیان کرد: نباید معایب طرح را زیر ظاهر قشنگ اشتغالزایی پنهان کرد و باید طرح‌های نو و متناسب با این منطقه جهت اشتغالزایی پایدار تعریف کرد.

وی افزود: دامداری صنعتی، طرح‌های گلخانه‌ای، تولید گل‌رز و توت فرهنگی از جمله طرح‌های است که می‌توان در منطقه دشت سقاوه به آن پرداخت.رونق رو در گسترش گردشگری مدرن کشاورزی مکانیزه دامداری صنعتی طرح‌های گلخانه ای تولید گل رز توت فرنگی و ……. خیلی طرح‌های دیگه

بنابه گزارش همین منبع، همچنین معترضین نسبت به استعلام‌ها و زمین‌خواری در این منطقه گلایه داشتند و از معاون عمرانی استاندار خواستند تا در خصوص تا برای مقابله با مافیای زمین‌خواری منطقه پیگیری‌های لازم را صورت دهد و پاسخی به مردم دهند.

اهلی دشت سقاوه همچنین از مسوولان خواستند که تعهداتشان را در مقابل مردم انجام دهند و پاسخگوی مردم باشند.

 

آگهی‌ها

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.