اعتصاب وتجمع همزمان کارگران کارخانه چوکا وشرکت جنگل شفارود

🔸🔹🔸بازداشت یکی از خبرنگاران حین تهیه گزارش ازتجمع کارگران شرکت جنگل شفارود

صبح روز دوشنبه شانزدهم بهمن ماه، کارگران کارخانه چوکا وشرکت جنگل شفارود هزمان وبطورجداگانه دراعتراض به عدم پرداخت ماه حقوق دست از کارکشیده وتجمع کردند.

photo_2018-02-20_13-55-45

به گزارش یک منبع خبری محلی،حقوق کارگران کارخانه چوکا4ماه وحقوق کارگران شرکت جنگل شفارود6ماه پرداخت نشده است.
صبح امروزیکی از خبرنگاران در حالی که مشغول تهیه خبر از تجمع کارگران جنگل شفارود بود در اقدامی عجیب توسط ماموران نیروی انتظامی جلب شده و به دادگاه برده شد.

یادآوری:در سال 1352 به منظور تاسيس صنعت چوب و کاغذ در کشور با مشارکت وزارت کشاورزي و منابع طبيعي وقت و سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران، شرکت صنايع چوب و کاغذ ايران (چوکا) شامل دو بخش جنگل و صنعت در استان گيلان تاسيس گرديد و در سال 1365 به دليل تخصصي شدن کارها و بر اساس مصوبه هيات وزيران، بخش جنگل از صنعت منفک و تحت عنوان شرکت سهامي جنگل شفارود آغاز به فعاليت نمود. در سال 1368 نيز پس از تفکيک وظايف وزارت کشاورزي و جهاد سازندگي ، رسماً تحت پوشش وزارت جهاد سازندگي قرار گرفت.

مساحت جنگل‌هاي تحت پوشش شرکت جنگل شفارود در حال حاضرحدود 135 هزار هکتار و در قالب 73 فقره طرح جامع جنگل‌داري مي‌باشد که سطحي معادل 24 درصد از جنگل‌هاي استان گيلان را شامل مي‌شود. حفظ، احياء، توسعه و بهره‌برداري از جنگل‌ها با توجه به شرايط اقتصادي و اجتماعي و با در نظر گرفتن اصل بهره‌برداري مستمر از جنگل‌هاي تحت پوشش، تهيه‌ و اجراي طرح‌هاي جامع جنگل‌داري ، احداث هزاران کيلومتر شبکه راه‌هاي ارتباطي به منظور دست‌يابي به منابع جنگلي، انجام عمليات جنگل‌کاري و احيايي.و نهايتاً بهره‌برداري صحيح و اصولي از جنگل‌هاي تحت پوشش با هدف استمرار برداشت و افزايش توليد چوب و تامين بخشي از نياز صنايع سلولزي کشور از اهم وظايف شرکت محسوب مي‌گردد.
#اعتصاب_تجمع_کارگران

 

آگهی‌ها

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.