ابراز ناراحتی خانواده میرزاخانی از شایعه ترور بیولوژیک فرزندشان

ابراز ناراحتی خانواده میرزاخانی از شایعه ترور بیولوژیک نابغه ریاضي/ مریم قصد نداشت به ایران برگردد
در روزهای گذشته، برخی رسانه ها با تكرار 636357325557667741ادعاي سازمان امنيتي روسيه، موضوع احتمال ترور بیولوژیک «مریم میرزاخانی» را مطرح کردند و در این باره به انتشار اطلاعاتی پرداختند که جز ناراحت کردن خانواده مرحومه میرزاخانی و ارائه اطلاعاتی نادرست به جامعه حاصل دیگری نداشت.

«مهندس علی میرزاخانی»، برادر دوم مرحوم مریم میرزاخانی درباره شایعاتی که پیرامون ترور بیولوژیک این نابغه ایرانی مطرح می شود، گفت:

💠 این موضوع از پایه دروغ و نادرست است و اصلاً چنین بحثی در رابطه با خواهر من وجود نداشت. متأسفانه برخی رسانه با طرح کردن و دامن زدن به موضوع ترور بیولوژیک خواهرم، برای خانواده ما، اقوام و دوستان آن مرحوم ناراحتی و نگرانی هایی را ایجاد کردند و در این مدت کار ما این شده است که در تماس های مختلفی که به ما می شود، این موضوع را تکذیب کنیم.

اينكه ايشان در یک كشور پيشرفته زندگی می کردند، اصلاً ارتباطي به طول عمرشان ندارد و ما به عنوان خانواده ايشان از نزدیک شاهد تلاش پزشكان براي مداوا و پیگیری فرایند درمانش بودیم.
خواهرم به رغم علاقه وافری که به وطنش داشت، اساساً برنامه اي براي بازگشت به ایران نداشت و این گمانه کاملاً نادرست است. خواهرم در هيچ مرحله اي از زندگي اش وارد امور سياسي نشد و چه در ايران و چه در آمريكا بارها از جانب دولت هاي مختلف از مریم دعوت شده بود ولی ايشان به دليل علمي نبودن موضوع، این گونه دعوت ها را رد می کرد. (تابناک)

آگهی‌ها

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.